شرایط استفاده از محصولات مسی

  1. ظروف مسی تازه خریداری شده را می توانید با 2 الی 3 لیوان شیر در مدت کوتاهی جوشانده و پس از آن با آب بشویید.
  2. به دلیل رسانایی زیاد ظروف مسی حرارت قابل استفاده برای این ظروف باید کمتر از ظروف دیگری مانند (روی ، چدن و…) باشدتا قلع داخل آن از بین نرود.
  3. خوراکی های ترش خورشت یا غذای طبخ شده خود را در مرحله آخر ترجیحا 10 آخر طبخ به غذا اضافه کنید.
  4. برای شست و شوی ظروف مسی از اسکاج سیمی استفاده نکنید بلکه اجازه دهید تا خیس خورده و قسمت های چسبیده شده به راحتی خودششان از ظروف جدا شوند( نکته مهم دیگر این است که تا حد امکان از ماشی ظرف شویی برای شستشوی این ظروف استفاده نکنید و بات دست و با اسکاج نرم این کار را انجام دهید) .
  5. در اثر ارتباط زیاد با حرارت ممکن است که قابلمه و ظروف مسی شما زرد شود. برای اینکه در چند دقیقه این ظروف را به روز اول خود برگردانید کافیست از رب و آب لیمو یا مزه های ترش مانند رب انار و رب آلو ، رب آلوچه یا سرکه یا آبغوره استفاده کنید چند دقیقه صبر نمایید و سپس با اسکاج نرم آن را بشورید. توجه توجه: از مواد ذکر شده که اسیدی هستند به داخل ظروف که قلع شده اند استفاده نکنید.
  6. البته نکته مهم و حایز اهمیت در شیوه 5 این است که از محلول های جدید ساخته شده که جای رب و آبلیمو و… را در تمیز کاری مس براس شما انجام می دهند نیز استفاده نمایید

شرایط استفاده از ظروف مسی

از دیگر نکات مهم و حائز اهمیت میتوان این مورد را  گوش زد کرده که زمانی که قلع داخل مس از بین رفته از رنگ سفید به رنگ قرمزی تغییر یافت ظرف شما احتیاج به قلع مجدد خواهد داشت.

 

در بعضی از موارد نیز به دلیل چربی باقی مانده در ظرف که لایه قلع را می پوشاند، باعث سیاه دیده شدن قلع داخل ظروف می شود که در این مورد این اشتباه به وجود می آید که ظروف نیاز به قلع اندود کردن مجدد دارند ولی اگر به درستی این چربی پاک شود متوجه خواهد شد که نیاز به قلع مجدد وجود نخواهد داشت.

برای پاک کردن چربی به درستی از شیوه های زیر می توانید بهره ببرید:

مقداری آب به قطر 1 سانت در درون ظروف ریخته و ذره ای لوله بازکن به آن اضافه کنید، سپس ظرف را بر روی حرارت قرار داده تا آب و لوله بازکن در هم حل شوند تکه ای پارچه برداشته و به میله ای ببندید و به طور دائم به لوله بازکن آغشته کنید و به کناره های ظرف بکشید، در آخر لوله بازکن را خالی کنید و ظرف را کامل بشویید. ( البته از همین محلول استفاده در این ظرف برای تمیز کردن ظروف مسی دیگرتان نیز استفاده نمایید).